İptal ve İade Koşulları


Cayma Hakkı

Web sitemiz üzerinden elektronik ortamda hizmet satın aldığınız takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini onaylamış sayılırsınız. Cayma süresi, sözleşmenin onaylandığı andan itibaren başlar ve 14 gündür. Bu süre zarfında hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkınız vardır. Cayma beyanının tarafımıza ulaştırıldığını ispat yükümlüğü ise tarafınıza aittir. Bu süre geçtikten sonra yapılacak sözleşmenin feshi talepleri, sözleşme hükümlerine göre sonuçlandırılacaktır.

Tarafınıza sağlanacak olan hizmet “Eğitim Hizmeti” olduğu için onaylayacağınız sözleşme, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının İstisnaları” alt başlıklı 15. maddesinde düzenlenen, “Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin” sözleşmelerdendir ve cayma hakkının istisnası kapsamındadır.

Bu nedenle 14 günlük cayma süresi içerisinde hizmetin verilmeye başlanması halinde, cayma hakkınızı en geç hizmetin başladığı günden bir gün önce bildirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sözleşmenin feshine dair talepleriniz, sözleşmede yazılı olan fesih hükümlerine göre sonuçlandırılacaktır.

İptal İade Süreci


- İade ve iptal taleplerinizi 0212 352 05 22 numaralı İletişim Merkezimize veya info@opendart.com adresine iletebilirsiniz.

- Talepleriniz, Cayma Hakkı’nda belirtilen koşullar doğrultusunda değerlendirilecektir.

- İade ve iptal taleplerinizi, mesafeli satış sözleşmesini onaylamanızdan itibaren 14 gün içerisinde iletmeniz gerekir.

- Eğer mesafeli satış sözleşmesini onaylamanızdan itibaren 14 gün içerisinde hizmet almaya başladıysanız, iade ve iptal talebinizi hizmet başlangıcından en az 1 gün önce iletmiş olmanız gerekir.

- Cayma Hakkı’nda belirtilen koşullara uymayan taleplerde iade ve iptal yapılmaz.

- Cayma Hakkı’nda belirtilen koşullara uyan talepleriniz ilgili birimimizce değerlendirilerek ve değerlendirme sonucu, kayıt sırasında paylaştığınız e-mail adresinize gönderilecektir.

İletişim Kanalları


Web sitemizden satın aldığınız hizmetle ilgili iade ve iptal bildirimlerinizi;

0212 352 05 22 numaralı Opendart İletişim Merkezini arayarak veya info@opendart.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.